Aktualnośći 2017-01-29

Wanty-Groupe Gobert już po pierwszym starcie

Udziałem w Grand Prix la Marseillaise drużyna Wanty-Groupe Gobert zainaugurowała sezon.

Grand Prix la Marseillaise to pierwszy w sezonie 2017 wyścig, w którym swoją formę sprawdzili zawodnicy Wanty-Groupe Gobert. Jak zapowiadał jeszcze kilka dni temu dyrektor sportowy grupy, Hilaire Van der Schueren, pierwsze zawody po udanym obozie treningowym to okazja do sprawdzenia, jak Wanty-Groupe Gobert wypada na tle pozostałych startujących grup.

Liczącą 146 km trasę Marsylianki najszybciej z drużyny pokonał Yoann Offredo. Wyścig ukończył na 18 miejscu. Pozostali członkowie Wanty-Groupe Gobert zajęli miejsca 23, 24 i 25 (Thomas Degand, Jérôme Baugnies i Guillaume Martin), 53 (VANSPEYBROUCK Pieter), 56 (Guillaume Levarlet) i 68 (Frederik Backaert). Wyścigu nie ukończył Guillaume Van Keirsbulck.